Aktualności

V Niedziela Zwykła 04.02.2024r.

V Niedziela Zwykła 04.02.2024r.

 1. Msze święte w tygodniu będą odprawiane o godz. 7:00 i 17:00.
 2. W sobotę będziemy przeżywać w naszej parafii Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i starszych zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:30 połączoną z sakramentem namaszczenia chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Ze spowiedzi św. będzie można skorzystać od godz. 9:00. Pamiętajmy, że w zwyczajnych okolicznościach do sakramentu chorych przystępujemy w stanie łaski uświęcającej. Prosimy najbliższych o pomoc w przywiezieniu swoich chorych do kościoła.
 3. W liturgii Kościoła obchodzimy:
  w poniedziałek – wsp. św. Agaty (na Mszach świętych poświęcenie chleba i soli),
  we wtorek – wsp. świętych Pawła Miki i Towarzyszy,
  w sobotę – wsp. św. Scholastyki.
 4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy następujące osoby: Mroczka Matylda, Pykosz Marzena, Leśniak Marzena, Pieszczoch Barbara.
 5. Dziękujemy Panom, którzy pomogli w rozebraniu deklaracji świątecznej w naszym kościele.
 6. Dyrekcja naszej szkoły informuje, że w dniach od 12 do 23 lutego br. będzie trwał nabór uczniów do przedszkola, natomiast do klasy pierwszej nabór rozpocznie się 4 marca br. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Wiesław Łopatkiewicz (l.63). Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
 8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki naszych Świętych Patronów i wszelkiego dobra. Niech Bóg Wam błogosławi.

Ogłoszenia Nowy Glinik:

 • Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy następujące osoby: Agnieszka Biały i Elżbieta Doktor.
 • Intencja Mszy świętej w przyszłą niedzielę: śp. Marcin Lawera.
 • W tym tygodniu poza parafią sprawowane są Msz św. pogrzebowe za śp. Krystiana Żebrackiego

Papieska intencja modlitwy na luty dla Róż Różańcowych:

Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.

Udostępnij