Aktualności

VI Niedziela Zwykła 11.02.2024r.

VI Niedziela Zwykła 11.02.2024r.

 1. Dziś rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu – na stronie internetowej Parafii przesłanie Zespołu KEP związane z tym wydarzeniem.
 2. W tym tygodniu Środa Popielcowa i początek 40-dniowego okresu Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty i nawrócenia, przygotowujący nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św.
  z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7:00; 9:30 i 17:00. W tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w Środę Popielcową będzie można wesprzeć ofiary wojny na Ukrainie – jak napisano – mimo pewnego zmęczenia tym tematem – solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest bardzo potrzebna.
 3. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek -rozpoczynamy Mszą świętą wieczorną.
 4. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej:
  – DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 16:30 i 19:00,
  – GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:00, a po nich bezpośrednio Msza święta. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  – ponadto w każdy czwartek Wielkiego Postu od godz. 16:00 do Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy tzw. „Godzina dla Jezusa”.
 5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy następujące osoby: Piskorz Renata, Wiśniowska Beata, Nowak Anna i Suchan Magdalena.
 6. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 7. Dyrekcja naszej szkoły informuje, że w dniach od 12 do 23 lutego br. będzie trwał nabór uczniów do przedszkola, natomiast do klasy pierwszej nabór rozpocznie się 4 marca br. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły.
 8. Parafia Farna w Jaśle zaprasza na nocne czuwanie w intencji Ojczyzny, które rozpocznie się
  w najbliższy piątek o godz. 19:30. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki naszych Świętych Patronów
  i wszelkiego dobra. Niech Bóg Wam błogosławi.

 • Msza święta w Środę Popielcową o godz. 15:30, w piątek również o godz. 15:30 a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Natomiast Gorzkie Żale w niedzielę bezpośrednio po Mszy świętej.
 • Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy następujące osoby: Edyta Chochołek i Monika Chochołek.
 • Intencja Mszy świętej:
  Środa Popielcowa: śp. Wiesław Łopatkiewicz – int. od siostry Krystyny z mężem,
  – piątek: śp. Wiesław Łopatkiewicz – int. od siostrzeńca Grzegorza z rodziną,
  – w przyszłą niedzielę: śp. Julia i Władysław.
Udostępnij